Beeldjuweeltjes: Raak, juli 2018

De ‘Juweeltjes’ zijn uitspraken van mensen met dementie, opgetekend door Irene Kruijssen en Paula Irik. Door er een beeld aan toe te voegen, zet ik deze uitspraken extra in het licht. Mensen met dementie doen er toe. #BeeldJuweeltje, juli 2018

Raak
Verbaasd ben ik telkens weer. Hoe raak kunnen mensen met dementie de ballast loslaten, en puur vanuit het hart reageren. Zo anders de wereld observeren….
‘Woont u hier?’, wordt er aan haar gevraagd. Mijn cliënt verblijft in een zorgcentrum. Ze antwoord met een ‘ja, tijdelijk’. ‘Oh’, zegt de ander. ‘Mijn moeder zit hier ook’.
Mijn cliënt is even stil. En merkt dan op: ‘zoals u het zegt, ‘zit!’; lijkt het net een gevangenis!’.
Raak – denk ik bij mijzelf.
Het onderstaande ‘BeeldJuweeltje’ heb ik gemaakt n.a.v. een mooie oproep van Olivier Constant, van ‘Vergeet dementie onthoud mens’…..om mensen met dementie méér mens te mogen laten zijn!
Hartelijke groet, Ingrid

Ingrid werkt in de thuiszorg. Ze geeft graag werkelijke aandacht aan mensen, bijvoorbeeld door het maken van 'HerinneringsKunst'. Ze zorgt samen met haar broer en echtgenoot voor haar vader Kees. Hij heeft Lewy Body Dementie en woont op een kleinschalig wonen afdeling in het verpleeghuis.

Comments (0)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back To Top