
Uitzendbureaus hebben lak aan voorschriften RIVM
Een vriend van mijn zoon zit in quarantaine en eergisteren kreeg ook mijn zoon van 19 klachten.
Weliswaar milde klachten, maar klachten.
Maandag en dinsdag heeft hij nog gewoon gewerkt in de bouw, maar vanochtend heeft hij zich ziek gemeld.
Nou ja…..ziek….
Wat volgde was een strijd. Zo eentje waar ik helemaal niet op zat te wachten vanwege de openstaande hulplijn voor Mantelzorgelijk die ik bevrouw.
Kom t’ie he:
Tringtring.
“Met Marloes van het uitzendbureau. Kan ik Tijmen aan de telefoon krijgen?”
“ Met Tijmen…”
“Je hebt je ziek gemeld, maar wat heb je? Ow, je bent verkouden? Als er geen corona was, had je dan wel gewoon aan het werk gegaan?”
“Ja, natuurlijk”, zegt Tijmen, “maar ik wil voorkomen dat ik anderen wellicht besmet en ik heb wel de klachten.”
“Dan ben je niet ziek. Dan ben je preventief thuis. We stellen voor om je in de WW te gaan doen”.
“Ow, oke”, zegt Tijmen
Wat oke? Niks oke.
Dus moet ik, als pittbull van het gezin in de telefoon klimmen en deze bijzonder onaardige mevrouw maar eens even de richtlijnen gaan uitleggen.
Tring Tring. Na 36x bellen eindelijk gehoor.
“Met Marloes van het uitzendbureau, u hoeft mij echt niet 36 keer te bellen hoor, wij bellen echt wel terug.”
Dat is duidelijk.
“Mijn zoon is ziek. U moet hem ziek melden. Hij houdt zich aan de richtlijnen van de RIVM”
“Maar uw zoon heeft gezegd dat hij preventief thuis blijft en is dus niet ziek”.
“Het kan mij niet schelen wat u ervan vindt. Mijn zoon heeft zich ziek gemeld conform de richtlijnen van de RIVM”.
Fijne dag.
Even later. Telefoon van een andere afdeling van het uitzendbureau.
“Wij zijn het niet eens met u. Uw zoon is niet ziek. We stellen voor om hem in de WW te doen.”
“Meneer, u mag een ziekmelding niet weigeren. Bovendien bent u geen arts.
Ik heb net gebeld met onze huisarts én met het RIVM. Zij vertellen mij dat hij thuis MOET blijven. Dus hij is ziek gemeld en blijft ziek gemeld.”
Deze telefoontjes kostten mij meer dan een uur tijd. Uiteraard kan het uitzendbureau niet anders dan hem ziek melden. “Maar”, zo zeggen zij, “we zullen u vanavond nogmaals bellen”.
Doe wat je niet laten kan.
Complete willekeur en heel onfatsoenlijk zoals er wordt omgegaan met uitzendkrachten.
Heb je geen uitzendbeding in je contract staan en heb je klachten? Meld je dan ziek en ga niet akkoord als het uitzendbureau met allerlei vage zaken op de proppen komt om er voor te zorgen dat je in de WW belandt.
En deze signalen zullen wij ook zeker doorgeven aan het ministerie. Zoals wij elke avond vanuit Mantelzorgelijk doen.
Waarvan akte.
Comments (0)