Financiële nood bij mensen die zorg nodig hebben!

image

Uit een onderzoek van TNS Nipo blijkt dat de helft(!) van de mensen die langdurige zorg ontvangt, sinds 1 januari in de financiële problemen terecht zijn gekomen.  Ook het Nationaal Meldpunt Ouderenzorg merkt dat veel mensen problemen melden op financieel terrein, aldus Manon Vanderkaa, directeur van Unie KBO (samen met PCOB en Omroep MAX initiatiefnemer van het Meldpunt) in een reactie op televisie.

“Nu de rekeningen binnenkomen, merken we de laatste weken dat er veel melding wordt gedaan van financiële problemen. Er zijn regelingen weggevallen met ingang van dit jaar en het eigen risico van de zorgverzekering is verhoogd. Dat brengt mensen echt in de problemen en leidt er zelfs toe dat mensen die zorg nodig hebben, zeggen: ‘Laat maar zitten, ik kan het niet meer betalen die zorg’. Dan ontstaan heel schrijnende situaties.”

ManonvdKaa-300x168De uitzending was via Wakker Nederland. Je kunt het item hier terug kijken .

Avatar foto

Marjolijn Bruurs is sociaal ondernemer, de initiatiefnemer van Mantelzorgelijk.nl, ervaringsdeskundige en mantelzorgactivist.

Comments (0)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back To Top